Қурувчиларнинг касб байрами муносабати билан бугун тантанали тадбир бўлиб ўтди. Унда Президент матбуот котиби Шерзод Асадов август ойининг иккинчи якшанбаси Ўзбекистонда қурилиш соҳаси ходимлари куни сифатида нишонланишини маълум қилди. “Қурувчиларимизнинг касб байрами муносабати билан бугун тантанали тадбир бўлиб ўтди. Унда Президент Шавкат Мирзиёевнинг соҳа ходимлари – минг-минглаб моҳир қурувчи ва муҳандислар, уста ва меъморлар, лойиҳачи ва пудратчи ташкилотлар вакилларининг Янги Ўзбекистон равнақига қўшаётган муносиб ҳиссаси эътироф этилган, уларга мустаҳкам соғлик, шарафли ва масъулиятли фаолиятида янги-янги ютуқлар тилаклари билдирилган байрам табригини ўқиб эшиттирдим”, дейилади хабарда.
Шавкат Мирзиёев қурувчиларни табриклади
“Ўз ҳаётини дунёдаги энг шарафли касблардан бири бўлган қурилиш соҳасига бағишлаган сиз, азизларни қутлуғ касб байрамингиз билан чин қалбимдан самимий муборакбод этиб, барчангизга ўзимнинг чуқур ҳурматим ва эзгу тилакларимни изҳор этаман”, дейилади табрикда.
Испания қурилиш секторига Ўзбекистондан ишчилар жалб қилиниши мумкин
Испанияда 200 мингта давлат кўчмас мулк объектларини барпо этиш ҳамда ушбу биноларни қуриш учун 700 минг нафар ишчи жалб қилиниши маълум қилинди.
Ўзбекистонликлар 2 октябрь куни ҳам дам олади
1 октябрь – Ўқитувчи ва мураббийлар куни якшанба кунига тўғри келмоқда.
Шавкат Мирзиёев Ўзбекистон халқини байрам билан табриклади
Ўзбекистон Республикаси Президенти давлат мустақиллигининг ўттиз икки йиллигига бағишланган тантанали маросимда нутқ сўзлади.